Dopis panu předsedovi polit. strany “Moravané”

 

Vážený pane předsedo!

Dovolte mi, prosím, abych Vás ujistil, že v otázce vaší stranou prosazované samostatnosti Moravy je činnost našeho občanského sdružení zcela neutrální. Ve stejném duchu přistupuji i ke psaní tohoto dopisu. A to nejen proto, že nikdo z našich členů není takovým expertem, aby mohl tyto záležitosti kvalifikovaně posuzovat a na toto téma erudovaně vystupovat na veřejnosti. Ale i proto, že naše sdružení nemá žádné politické ambice a svou činností ani žádné politické cíle nepodporuje. Obracím se na Vás především, abych Vám sdělil, že od nově zvoleného předsednictva Vaší strany nám, dělným lidem na Moravě, svitla naděje na nápravu toho, co nám předchozí vedení Vaší strany zanechalo.

Rozhodně nejsem sám, kdo samotný název Vaší politické strany pokládá za velmi nešťastný. U obyvatel historické země Moravské, ale i u zbytku republiky evokuje totiž zcela mylný dojem, že se Vaše strana snaží prosazovat zájmy obyvatel Moravy nebo dokonce jednat jejich jménem. Chtěl bych Vás proto vyzvat ke změně názvu Vaší strany tak, aby lépe odpovídal realitě, ke které, bohužel, patří i velmi vulgární výpady bývalých i současných členů předsednictva Vaší strany na adresu kritiků vaší činnosti. Posledním mně známým případem tu byl značně urážlivý email Vašeho pana místopředsedy Mgr. Mlejnka.

Označovat sjezdy Vaší strany za “moravský zemský sněm”, odpusťte mi, považuji za projev hrubé neúcty k obyvatelům Moravy. Uvědomte si, prosím, že se mýlíte a jménem Moravy nemluvíte. Možná byste mi dokázal odpovědět na otázku, kdy byl tento Váš současný “moravský zemský sněm” zvolen a kým?

toto-neni-moravska-vlajka-9
Toto není vlajka Moravy

… celý dopis zde 

5. března 2014 uveřejnily zmínku o dopisu Parlamentní listy

čtěte také: Výzva k ukončení separatistických aktivit Moravské národní obce

Sdílejte s námi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *