Vlajka Moravské národní obce a polit. strany “Moravané”

toto-neni-moravska-vlajka-001Od čeho se chtějí ´moravisté´ lišit tímto odlišným symbolem? Učí děti ve školách malovat tuto vlajku. Přitom dětem ve třídách visí správný symbol Moravy na státním znaku!

Není pravdou, že toto je historická vlajka Moravy. V této podobě vlajka vznikla až v roce 2007 na půdě politické strany Moravané. Do té doby byla bikolora (bez znaku, šlo tedy o naprosto odlišný symbol)používána na Moravě ojediněle odpůrci Českého národního obrození, tedy převážně Němci. V 

90. letech minulého století se pak objevovala mezi stoupenci politika doc. Bárty. Ale zase bez znaku(tedy opět jiný symbol). Velmi ojediněle se znakem, ovšem tím korektním, tedy orlicí stříbrno-červeně šachovanou(opět šlo o zcela jiný symbol).

 Není pravdou, že byla tato vlajka schválena Moravským sněmem. Sněm v roce 1848schválil změnu v šachování orlice, ale ne vlajku. (Toto rozhodnutí Sněmu také nikdy nenabylo platnosti, protože je císař nepodepsal) Na Moravě nebyla nikdy žádná vlajka schválena ani jí udělena. Teprve se schválením krajské symboliky v letech 2002 a 2003 dostala  poprvé v historii právní základ ona skutečná historická vlajka Moravy, kterou nosil už Přemysl II. Otakar.

Není pravdou, že je lhostejné jakou vlajku Morava má. Tato žluto-červená vlajka je symbolem skrytých politických cílů. Ovšem vnucována nám, a hlavně starostům, je jako ¨apolitický¨ symbol sjednocení Moravanů. Souhlasíte-li s myšlenkou moravské samosprávy, kterou prosazuje politická strana Moravané vězte, že zde jsou ještě jiné politické cíle, nejen samospráva. Navíc, celá tato vlajková kampaň je vedena velmi odpudivým způsobem. Od začátku jsou jejími iniciátory ignorovány názory historiků v souvislosti se symboly Moravy. Za své názory jsou odborníci propagátory vlajky uráženi a jejich výroky překrucovány.

Proč si tito ¨propagátoři Moravy¨ nevybrali ten skutečný symbol Moravy ani poté, co se vynořily tak pádné argumenty proti tomuto symbolu?

Více k tématu zde

 

Sdílejte s námi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *